1. den – Sbohem zimo, letíme na Bali :-)

Náš velký výlet začíná v úterý 10. ledna 2017. Letadlo nám z Prahy letí až v 18:15, takže máme ještě dost času na dobalení a rozloučení se s naším domácím prostředím. Matěj ještě instaloval PC jedné známé, takže času dost na všechno, že jo 😉 Na letiště se vydáváme s Českými drahami, které nás výjimečně nevypekly a na terminál 1 přijíždíme s rezervou. Užíváme si poslední pohled na sněhovou pokrývku a začínáme se těšit na teplíčko na Bali.

Čína (a prej že nejlidnatější země světa)
Čína (a prej že nejlidnatější země světa)

Na letišti v Praze

Na letišti se jdeme rovnou odbavit, těsně jsme se vešli do limitu 20 kg. Menší radost máme už z toho, že nám zavazadlo nepošlou rovnou na Bali. Ale musíme si při každém přestupu bágl vyzvednout a nechat znovu odbavit. No oukej, hold to musíme stihnout, i když na přestup máme cca 2-3 hodky.

Velký batoh 20 kg a příruční 7 kg pro nás oba. To musí bohatě stačit!

Jako vždycky ještě nakupujeme nějaké zásoby v Bille, abychom cestou náhodou nezdechli. Těsně po nákupu Matěj objevil letištní jídelnu (zřejmě hlavně pro personál), kde jsme pořídili luxusní cibulačku za 17 Kč. Neberte to, oproti cenám v restošce v letištní hale.

Let do Číny

Letíme s aerolinkami Sichuan airlines – ano, díky domluvě našeho Miloše s čínským prezidentem je možno tyto linky využít. Tímto panu prezidentovi mooc děkujeme 😉 Let Praha – Chengdu trval díky hodinovému zpoždění 10,5 hod. Služby jsou úplně v pohodě, občerstvují nás čínským jídlem a k tomu jogurtem z Valašska (supr kombinace), jo a čínskou pivní vodou s 2,5% J  Po dlouhé době jsme se v letadle hezky prospali, jelikož bylo obsazeno asi 60 namísto 250 kapacity airbusu A 333.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.