26. den – Nusa Dua

Už nám zase svítí sluníčko

Dnešní ráno je jiné než několik předchozích. Svítí sluníčko! Po čtyřech dnech deště už si to zasloužíme. Posnídáme vajíčka na různé způsoby a Uberem se svezeme na Nusa Beach. Pěkného počasí musíme využít. Jsme vybaveni i pracovní technikou, kdyby nás náhodou plážování přestalo bavit.

Nusa Dua Beach a nějaká holka ve slamáku :-)
Nusa Dua Beach a nějaká holka ve slamáku 🙂

Projdeme kolem drahých resortových restaurací, kde opravdu sedět nechceme. Najdeme si pirátskou restauraci s dřevěným posezením ve stylu Johnnyho Deppa. Po stromech skáčou malé roztomilé veverky. Chodí až k nám a rády by něco dobrého. Objednáme si banánový džus a toníka. Na oplátku obsluhu poprosíme o nabíjení notebooku.

Pirates Bay - posezení na stromě
Pirates Bay – posezení na stromě

Nusa Dua je nejhezčí pláž, kde jsme doposud byli. S pláží s injekčníma stříkačkama v Kutě ani nejde srovnávat. Jdeme okusit slanou vodu Indického oceánu. Teplota je akorát a vstup pozvolný. Je to moc příjemné. Matěj jde zaujmout místo v baru a jde se věnovat práci. Je začátek měsíce a tak má napilno. Já si dopřávám půlhodinky slunění a dobíjím baterky na rozžhavené pláži.

Dream team na pláži :-)
Dream team na pláži 🙂

Dorazí za námi Viky s Péťa, nějakou dobu se pracuje, čte a odpočívá. Pak vyrazíme na procházku po pláži. Dojdeme až ke stříkajícím skalám Waterblow. Když je příliv a jsou větší vlny, voda z moře vyprskne mezi lávové kameny a vytváří efektní vodotrysk. Několik minut čekáme a čekáme, abychom si pořídili foto.

Sochy u vstupu k Waterblow
Sochy u vstupu k Waterblow
Waterblow u Nusa Dua
Waterblow u Nusa Dua

S prázdným žaludkem vyhledáme nejbližší warung s plastovým posezením a igelitovým ubrusem. Co jiného si tady dát? Jasně, že nějakou rýži. Nasi Campur. K pití čerstvý kokosový ořech. Je vynikající a ještě lžící dlabeme kokosovou dužinu.

Nasi Campur a kokosák
Nasi Campur a kokosák – 50 000 IDR

Jdeme znovu k moři, protože se tam povaluje zbytek naší nomádské grupy. Kluci přijeli z Kuty na pořádnou pláž a určitě se s námi chtěli rozloučit. Ve vodě a následně znovu na drinku rozebíráme zážitky a tragédské historky, co se za měsíc udály.

Nomádská skupina
Nomádská skupina, zřejmě poslední společná foto

Na večer se ještě domluví slezina v nedalekém Warungu Sosialita. Kluci nás sem z pláže hodí na svých mašinách. Tohle je asi poslední společné posezení, v pondělí už budou všichni pryč. Většina odjíždí do svých domovů do ČR. Jen cesta Péti a Viky s Pushkem vede ještě do Bangkoku. Po celou dobu jsme víceméně vydrželi na místním jídle. Ale od včerejška už nejsme schopni jíst rýži celý den. Takže si dopřáváme pizzu, steaky a hranolky 🙂

Nová čepice :-)
Nová čepice 🙂

Se všemi se loučíme, líbáme a přejeme šťastnou cestu. Netsraz byl super, ale hrozně rychle utekl. Díky za zorganizování, Tome 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.