36. den – Canggu, Valentýn na Bali a zemětřesení

Romantika při svíčkách, dárečky, čokoládičky, kytičky a další výmysly ke svátku všech zamilovaných… to u Balijců ani náhodou nefrčí. Nene, takový svátek nám nic neříká, směje se Balijka na recepci hotelu, kam se dneska stěhujeme a ukazuje nám předražené valentýnské menu na pláži, lákadlo pro turisty.

Možná to bude jako u nás. Někdo jako třeba my, má výmluvu dát si dobrou večeři a dezert na závěr. A pak jsou ti, co je tento svátek ani slavit nenapadne. Ale to je na okraj dalšího nového dne v Canggu na ostrově Bali 🙂

Zemětřesení na Bali

Rejže, zase rejže, Nasi Goreng k snídani a ranní zprávy na Tribun Bali, už si připadám jak místní 😀 Na balijském iDnesu se dozvídám podrobnosti o nedávném sesuvu půdy a lehkém zemětřesení, které otřáslo ostrovem v neděli odpoledne, to jsme byli ještě v Singapuru. Zemětřesení stupně 5,2 mezi ostrovy Bali a Lombok varování před tsunami nespustilo, takže na žádný kopec nebylo potřeba vybíhat. Po pročtení různých zdrojů o zeměklepání se hodím do klidu a jde se zase balit, opouštíme botanickou zahradu a ve 12 hodin náš čeká přesun do většího centra Canggu.

Bydlení v Canggu na 10 dní aneb konečně se nebudeme pořád stěhovat

Ubytování v našem novém „domově“ už jsme platili včera, když jsme jeli na osobní prohlídku. Ověšeni báglama, doufáme, že nás nevypečou a s naší maličkostí se počítá. Na recepci už se na nás směje mama (tak říkáme všem ženám Balijkám ve věku kolem 50ti let, teda nejsem si jista tím věkem, u Asiatů člověk nikdy neví, ale odhadem) a její dlouhovlasá nejspíš dcera. Minimálně 10 dní se budeme vídat, tak je fajn, že nechybí dobrá nálada.

Nový pokojíček :-)
Nový pokojíček 🙂

Dvoupatrový hotel nebo spíš vila Lebak Villa by BukitVista je na poměry v Asii extra čistá a voňavá, skoro jako u nás doma. S tím rozdílem, že nám tady na život stačí jeden pokoj s postelí a koupelna. Ještěrky pobíhají pouze na stropech venku a dovnitř je pouštět nehodláme, uf. Bazén je trošku menší, ale i tak to na pár temp dá. K dispozici máme i moderní kuchyň. To jsem zvědavá, kolik toho navaříme, snídaně máme zajištěné od mamy.

Parádní výhled na rýžová pole z balkonu :-)
Parádní výhled na rýžová pole z balkonu 🙂

Obědovou pauzu s kuřetem Sweet and sour přetáhneme o několik hodin. Zpříjemníme si ji procházkou po surfařské nekonečně dlouhé pláži Canggu beach. Obrovské vlny nahání hrůzu a černý rozžhavený písek pálí do tlapek.

Naše oblíbené uřecí sweet and sour :-)
Naše oblíbené kuřecí sweet and sour 🙂

Po otestování teploty i v našem bazénu se usadíme u stolu před naším pokojem a jde na řadu testování wifiny. To nedopadlo zrovna nejvítězněji. Budeme muset chodit o patro níž k recepci a nebo přes mobilní hot-spot, dat máme dost.

Canggu beach - čistá, dlouhá pláž s černým pískem a velkýma vlnama :-)
Canggu beach – čistá, dlouhá pláž s černým pískem a velkýma vlnama 🙂

Když je teda ten Valentýn, tak si jdeme dopřát něco dobrého do blízkého Cloud 9. Hovězí burger s porcí hranolek zachraňuju dietní colou a Matěj zkouší svůj žaludek s jahodovým šejkem a kuřetem Masala. Aby toho nebylo málo jako dezert chia pudink zalitý jedním Bintangem. Sedíme v pohodlných fetbojích a přežraní hledíme do rýžového pole, když v tom přímo před námi vypukne ohňostroj, jako na objednávku. Fajn večer. A jak jste den V trávili vy? 😉 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.