7. den – Ubud – řízení skútru na Bali – working ve vile

První ráno v naší vile

Dneska jedeme těžce bez budíku a vstáváme až kolem 10 hod, kdy nám přijde Nyoman udělat snídani (řekla si 200 000 IDR za práci + suroviny). Je skvělé, když může den zažít koupačkou v bazénu, který je pár kroků od postele 🙂 Ke snídani nám naše domácí připravila čerstvé ovoce (mango, meloun, papáju) a smažená vajíčka se slaninkou a toustíkem, k tomu překapávaná káva. Nebyla to největší porce, ale byli jsme spokojeni. Místní ovoce chutná opravdu jinak než to kupované u nás v Tescu. Je slaďoučké a hraje všemi barvami.

 

Doprava na Bali

  • Nejlepší dopravní prostředkem na Bali je 100% motorka, skútr.
  • Půjčovnu motorek najdete na každém rohu.
  • Běžná cena je 50.000 – 60.000 IDR, při zápůjčce na delší dobu usmlouváte pravděpodobně i nižší cenu.
  • Helmy jsou v ceně zapůjčení.
  • Pojištění se tady bohužel neřeší a půjčovny jej nemají.
  • Jezdí se vlevo

Zkouška řízení skútru

Myslím, že nejsilnější zážitek dne je létající Martin na motorce. Nebyla jsem přímo u toho. Ale jeden náš kolega si tu chtěl osvojit řídící dovednosti na skútru a skončil i s mašinou v záhoně asi o 3 metry níže. Naštěstí skončil “jen” s odřeným loktem a kotníkem.

Zkrátka při řízení motorky si musíte dávat pozor na plyn, je opravdu citlivý a pokud nejste zvyklí tento stroj řídit, určitě začněte opatrně na úplné rovině bez možných nástrah kolem.

Matěj dával školení na řízení skútru ještě Hedvice. Ta si nechala bohatě vysvětlit teorii a už zní je hotová motorkářka. Vypadá to, že Matěj s řízením nemá problém, už to zná z předloňského Thajska. Motorku a helmy už jsme si půjčili od naší místní Balijky Nyoman.

Pracovní den ve vile

Po skútrování už jsme se věnovali opravdu práci. Každý na svém noťasu, buď u stolu, na barovém pultíku nebo venku u bazénu 🙂 Během dne se nám taky přihnal pořádný déšť. Většinou je to z minuty na minutu a netrvá ani hodinu. Oběd jsme si opět objednali z rozvozu, už nás tu znají 😀 Večeři nám Matěj dojel nakoupit na skútru – nějaké toustíky, sýr, tuňáka v konzervě, Nutellu a taky pivka + něco na snídani. Do půlnoci dopisuju blog, abyste v ČR měli co číst 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.