Bali: Nusa Lembongan: 5 NEJ míst na ostrově, která nás okouzlila

54. – 55. den

Malý ostrov Nusa Lembongan, má jenom 3 km na šířku a 4 km na délku. Je známý pěstováním mořských řas a oblíbený pro potápění a rybolov. Mile nás překvapil krásnými plážemi, čistým mořem a pohodovou atmosférou. Nepotkáte tu tolik aut jako na Bali. Jezdí tady spíš motorky a hotelová vozítka.

Milovníci vodních sportů si tu přijdou na své. Jsou tu výborné podmínky pro potápění, šnorchlování a surfování. Ideální je ostrov projet na skútru a zastavovat na vyhlídkách a plážích. Níže jsem shrnula všechna top místa, která jsme poznali za dva dny.

1) Dream beach

Na Pláž snů se dostanete pomocí skútru nebo turistickou dodávku, která jezdí po ostrově. Tato pláž se nachází v malém zálivu, který je naprosto ohromující. Měkoučký písek a pohodová atmosféra, jen pozor na vlny a mořské proudy.

K dispozici je restaurace s obrovskou terasou a výhledem na moře. Vede z ní schodiště přímo na pláž. Za malý poplatek můžete skočit i do dvou nekonečných bazénů a dát si tam třeba drink nebo rovnou večeři.

Vyplavený vorvaň na Dream Beach :-)
Vyplavený vorvaň na Dream Beach 🙂
Dream Beach - výhled z restaurace na útesu
Dream Beach – výhled z restaurace na útesu
Dream Beach - nevečeřela jsem na lepším místě :-)
Dream Beach – nevečeřela jsem na lepším místě 🙂

 

2) Devil´s Tear – vodní bazénky a ohromující západ slunce

Jen 5 minut od Dream Beach najdete další jedinečné místo Devil´s Tear. Ideální na západ slunce, kdy se barvy oblohy odráží ve vodních bazéncích nad mořem. Při větších vlnách stříká voda až na okraj útesu a doplňuje tak bazénky, ve kterých žijí malé rybičky. Měnící se barvy oblohy nás dostaly do úplného transu, strávili jsme tu minimálně hodinu.

 

3) Mushroom Beach – krásná pláž obklopena restauracemi

Blíže centrální části ostrova je další pěkná pláž – Mushroom Beach. Na jedné straně kotví přijíždějící lodě a na druhém konci pláže můžete škvírkou ve skále prolézt na tzv. tajnou pláž. Večer si můžete udělat procházku podél moře kolem romanticky osvětlených restaurací a barů.

Lodě na Mushroom beach
Lodě na Mushroom beach
"Skrytá pláž" u Mushroom Beach
„Skrytá pláž“ u Mushroom Beach
Mushroom bay
Jen ti nejmrštnější a nejštíhlejší se na tuto pláž dostanou :-))
Lembongan pláž
Musíte vychytat vlny, jinak vás spláchnou a na „tajnou“ pláž se nedostanete 🙂

4) Šnorchlování okolo Lembonganu – úžasný barevný podmořský svět

Podmořský svět je jeden z hlavních důvodů návštěvy Lembonganu. Je proslulý zejména majestátními mantami, které můžete vidět v tzv. Mantí zátoce / Manta point. My jsme si koupili tříhodinový výlet za 200 000 IDR na osobu se čtyřmi zastávkami na šnorchlování a s vybavením. Už samotná jízda na speed boat byl zážitek a kapitán byl správnej mořskej vlk. Můžu doporučit – agentura Newman F1, od nichž jsme měli zapůjčený i skútr.

Šnorchlovací výlet: 200 000 IDR / osoba (3 hodiny a 4 zastávky)
Trasa: Mangrove bay => Crystal bay => The wall => Manta point

Až neuvěřitelné barvy a tvary korálů a rostlinek, roztomilá želva a stovky pestrobarevných rybiček v čele s Nemem. Taky jsme si vyzkoušeli, jaké je to nechat se unášet mořským proudem tzv. driftování (kapitán pro nás naštěstí přijel). Mořské proudy mají rády právě manty obrovské, bohužel jsme na ně zrovna neměli štěstí.

Výlet okolo Lembonganu
Výlet okolo Lembonganu
Crystal Bay - pobřeží vedlejšího většího ostrova Nusa Penida
Crystal Bay – pobřeží vedlejšího většího ostrova Nusa Penida
Crystal Bay - pobřeží vedlejšího většího ostrova Nusa Penida
Crystal Bay – pobřeží vedlejšího většího ostrova Nusa Penida
Manty
Manta u ostrova Nusa Lembongan. Tak tu jsme přesně neviděli 🙁

5) Navštivte Mangrove Forest – tajemná plavba mezi mangrovy

Na severním konci ostrova váš čeká příjemná asi půlhodinová projížďka na loďce či kajaku mangrovovými lesy. Usmlouvali jsme ze 150 na 100 000 IDR (1 loďka, 3 lidi). Kocábka s „řidičem“, který nás odpichoval velkým klackem a povozil nás mezi těmito úchvatnými stromy. Výkladu jsme se bohužel nedočkali, protože pán neuměl ani slovo anglicky. Více o mangrovech si můžete přečíst na Wikipedii.

Projížďka na loďce v mangrovovém háji
Projížďka na loďce v mangrovovém háji
Mangrovy u pláže
Mangrovy u pláže
mangrovy
Mangrovy – kořeny z velké části vyčnívají nad bahnitou půdu. Na kořenech žijí ústřice a jiní mlži, lezci a jiní živočichové.
Kořeny mangrovů
Kořeny mangrovů
Mangrovový les v moři
Mangrovový les v moři
A zase mangrovy, tudy jsme projížděli
A zase mangrovy, tudy jsme projížděli
Mangrovy u pobřeží
Mangrovy u pobřeží

3 komentáře u „Bali: Nusa Lembongan: 5 NEJ míst na ostrově, která nás okouzlila

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.