Bali: Nusa Ceningan – Co zažít na malinkém ostrově u Bali?

56. den

Na prozkoumání dalšího ostrůvku u balijského pobřeží nám stačilo jedno odpoledne jak jinak než na skútru. Nusa Ceningan je pidi ostrůvek spojený s Nusa Lembonganem závěsným žlutým mostem, což je skvělá atrakce. Je průjezdný jen na motorce nebo pěšky.

Ostrov se nám vyplatilo navštívit, je kouzelný a není tak přeplněný turisty. Jen pozor, není tu ani jeden bankomat či zdravotnická péče.

Co všechno jsme na Nusa Ceninganu viděli a zažili?

1) Přejeli jsme přes Žlutý most (Yellow Bridge)

Samotné přejetí žlutého mostu je zážitek, hlavně když proti vám jede jiná motorka a je zapotřebí balancovat na své straně. Přes most už bychom se neměli bát. Úzký žlutý most spojující ostrovy Nusa Lembongan a Ceningan byl otevřen koncem února 2017. Ten předchozí má za sebou tragickou událost – v říjnu 2016 původní starší most nevydržel tíhu provozu a zbortil se, nehodu nepřežilo 8 lidí. Ale jinak jsme vůbec neměli strach :-).

Přejít přes most z ostrova Nusa Lembongan na Nusa Ceningan je skutečným zážitkem
Přejet přes most z ostrova Nusa Lembongan na Nusa Ceningan je skutečným zážitkem, zvláště, když víte, že ten předchozí nevydržel :-O 🙂
Yellow Bridge - nový most spojující Nusa Lembongan a Nusa Ceningan
Yellow Bridge – nový most spojující Nusa Lembongan a Nusa Ceningan

2) Hltali jsme vyhlídku Blue Lagoon a Cliff jump (Mahana point)

Pro mě nej místo z celého ostrova. Úžasný pohled na tyrkysově modrou čistou vodu a burácející vlny. Dříve zde nadšenci adrenalinu skákali do vody, ale pro několik incidentů se místo seskoků přesunulo na Mahana point.

V Mahana si můžete skočit za 50 000 IDR, v útesu je vytvořený skokánek a nahoru pak vedou schůdky. K dispozici je bar, kdyby někdo před skokem potřeboval panáka. Z druhé strany od skokanů se zase proháněli surfaři.

Blue Lagoon
Blue Lagoon
Amazing view - vyhlídku máme jen pro sebe :-)
Amazing view – vyhlídku máme jen pro sebe 🙂
Cliff jump
Cliff jump
Mahana point
Foceno z Mahana point – místo, odkud se dělají seskoky do vody. Pohled na pláž a domečky u moře.
Chrám u Cliff jump - pomodlit a pak skočit :-)
Chrám u Cliff jump – pomodlit a pak skočit 🙂

3) Ceningan Cliffs – s výhledem na vedlejší ostrov Nusa Penida

Při okružní cestě ostrovem jsme narazili na další fajn místo s restaurací a výhledem na protější ostrov Nusa Penida. Posedět se dá ve slaměných domečcích s domácím ledovým čajem. A nebo se zhoupnout nad mořem 🙂

Ceningan Cliffs
Ceningan Cliffs – posezení pod slaměnou stříškou
Ceningan Cliffs - houpačka
Ceningan Cliffs – houpačka

4) Cesta kolem ostrova

I cesta může být cíl… Přestože se místy silnice silnicí vůbec nazývat nedá, užíváme si okolní přírodu. Sledujeme život místních, co vysedávají před svojí chatrčí, pokuřují a zvesela na nás pokřikují „Haloo“. Kravičky se pasou volně v přírodě mezi banánovníky, slepice se hrabou v trávě, čuník se rýpe v odpadcích, potulní psi se nám pletou pod kola. No není to radost!

Vyhlídková cesta kolem ostrova a znenadání Vašík Pašík :-)
Vyhlídková cesta kolem ostrova a znenadání Vašík Pašík 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.